Southampton se vratio u Premier ligu minimalnom pobjedom

Finalni susret doigravanja engleskog Championshipa odigrao se između Southamptona i Leeds Uniteda na Wembleyju. Southampton je pobijedio rezultatom 1:0 i tako se vratio u najelitniji rang engleskog klupskog nogometa.

Prvi pogodak je pao u 24. minuti. William Smallbone je poslao dobru loptu u kazneni prostor. Tamo je Adam Armstrong se našao u dobroj poziciji i zabio u donji lijevi kut. U 45. minuti Armstrong se našao ispred golmana, ali Ilan Meslier je dobro obranio udarac u lijevu stranu.

U drugom dijelu pokušao je Leeds. Crysencio Summerville je pucao s ruba šesnaesterca, no lopta je prošla malo iznad prečke. U 84. minuti Daniel James je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je pogodio prečku.

Nakon jedne sezone u Championshipu, Southampton se vratio u Premier ligu, uz Leicester koji je bio prvi i Ipswich Town koji je završio sezonu na drugom mjestu.