Španjolci do zlata u mješovitom štafetnom hodačkom maratonu

U novoj disciplini na Olimpijskim igrama, mješovitom štafetnom hodačkom maratonu slavio je španjolski par Alvaro Martin i Maria Perez koji su u cilj ušli s vremenom 2:50:31.

Oni su već osvajali medalje na ovim Igrama. U individualnim utrkama na 20 kilometara Martin je bio brončani dok je Perez osvojila srebro.

Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojili su olimpijskih pobjednik iz individualne utrke Ekvadorac Brian Pintado i Glende Morejon koji su za pobjednicima  kasnili 51 sekundu. Bronca je pripala australskoj štafetnom paru Rhydianu Cowleyju i Jemimi Montag koji su imali zaostatak od jedne minute i sedam sekundi.

Ova discpilina zamijenila je mušku utrku na 50 kilometara, a atletičar i atletičarka dijele četiri štafete, prvu od 11,45 km, dvije od deset km i posljednju od 10,745 km da bi dosegli 42,195 km.