Španjolci nakon produžetka slavili protiv Egipta

Utakmicom između Španjolske i Egipta započeo je drugi krug muškog rukometnog natjecanja na Olimpijskim igrama u Parizu.

U reprizi utakmice za broncu sa prošlih Igara Egipćani su sjajno otvorili susret te su stalno bili u vodstvu, a na poluvrijeme su otišli sa prednošću od +4.
Prednost od četiri gola razlike držali su sve do 15 minuta prije kraja, no onda je Furija malo po malo smanjivala taj zaostatak, a golom Iana Terrafete Serrana pola minute prije kraja uspjela i izjednačiti na 25:25. Afrički prvaci imali su šansu doći do pobjede no udarac Yehie Elderee brani Perez de Vargas te je utakmica otišla u produžetke.

U dodatnih 10 minuta gledali smo gol za gol, a ključan trenutak dogodio se 34 sekunde prije kraja kada je sedmerac za 29:28 realizirao Aleix Gomez. Kao i pred kraj regularnog dijela utakmice Egipćani su imali zadnji napad, no opet se ukazao Perez de Vargas koji je prvo obranio Elderin udarac, a potom i Heshamov čime je odveo Furiju u novo polufinale.