Španjolke nakon produžetaka bolje od Nizozemske

Četvrtfinale na Svjetskom prvenstvu za žene otvorili su sinoć u tri ujutro po našem vremenu Španjolska i Nizozemska. Na kraju je nakon produžetaka polufinale izborila Španjolska.

Prvi dio nije bio pretjerano zanimljiv. Ističe se jedino gol Jenifer Hermoso kojeg je VAR opravdano poništio zbog zaleđa.

Španjolke su svoj veliki pritisak u nastavku naplatile u 81. minuti. Tada je igračica Barcelone Mariona Caldentey realizirala kazneni udarac i činilo se poslala Španjolsku u polufinale.

No, onda se ukazala Stephanie van der Gragt koja nakon velike gužve u prvoj minuti sudačke nadoknade zabija za izjednačenje i odvodi utakmicu u produžetke.

Nije to pokolebalo Španjolke koje za pobjedu zabijaju u 111. minuti. Ponovno je strijelac bila igračica Barcelone, a ovoga puta je to bila Salma Paralluelo.

Kada se sve zbroji i oduzme, Španjolke su bile bolja momčad i zasluženo putuju u polufinale. Tamo čekaju boljeg iz dvoboja Japana i Švedske koji je na rasporedu danas od 9:30.