Španjolke prve četvrtfinalistice

Utakmicom Španjolske i Švicarske započela je osmina finala Svjetskog prvenstva za žene. Španjolke su bile bolje cijeli susret te su na kraju zasluženo slavile s uvjerljivih 5:1.

Već u petoj minuti Španjolke su povele golom igračice Barcelone Aitane Bonmati. No, hrabre Švicarke se vraćaju samo šest minuta kasnije kada je nes(p)retno loptu u svoju mrežu poslala Laia Codina.

Do kraja poluvremena Španjolska je riješila pitanje pobjednika s tri nova pogotka. Prvo je zabila Alba Maria Redondo Ferrer, potom je svoj drugi gol dodala Bonmati da bi 4:1 uoči predaha postavila Codina koja je ovoga puta loptu poslala u pravu mrežu.

Konačnih 5:1 postavila je Jenifer Hermoso u 70. minuti. Španjolke u četvrtfinalu čeka bolji iz ogleda Nizozemske i jedne od priča turnira Južne Afrike koji je na rasporedu sutra u četiri ujutro po našem vremenu.