Španjolska se pridružila Engleskoj u finalu EURO-a

U finalu Europskog prvenstva igrača do 21 godine 8. srpnja u Batumlju igrati će Španjolska i Engleska. Englezi su ranije svladali Izrael, a u večernjem terminu Španjolci su s čak 5:1 svladali Ukrajinu.

Ukrajnicu su poveli u 13. minuti golom Artema Bondarenka. Španjolce kao da je to naljutilo pa su do kraja susreta postigli pet golova. Već u prvom dijelu preokret su kreirali Abel Ruiz i Ohian Sancet koji su zabijali u 17. i 24. minuti.

U drugom dijelu za potvrdu pobjede i razbijanje Ukrajinaca zabili su Antonio Blanco, Aimar Oroz te na kraju Sergio Gomez.

Englezima je ovo četvrto finale na europskim prvenstvima u ovom uzrastu, a prvo nakon što su 2009. osvojili srebrnu medalju. Španjolci su došli do petog finala na posljednjih sedam izdanja Eura za igrače do 21 godine te devetog u povijesti ovog natjecanja. S pet naslova, tri druga mjesta i dva treća Španjolska je najuspješnija reprezentacija na europskim prvenstvima u ovom uzrastu, a pet naslova ima i Italija.