Splićani lako do pobjede u susjedskom derbiju

Posljednji dvoboj 4. kola FAVBET Premijer Lige odigran je večeras na splitskim Gripama, gdje su košarkaši Splita s lakoćom došli do pobjede protiv Šibenke.

Većinu posla oko rješavanja pitanja pobjednika Žuti su obavili već u prvom poluvremenu, a već nakon šest minuta poenima Krešimira Ljubičića stižu do dvoznamenkastog vodstva 14:4. Gosti su se potom na kratko vratili u igru, ali ne za dugo, da bi Shannon Shorter u 14. minuti odveo domaćine na 15 poena prednosti (39:24), a isto je odstojanje bilo i po završetku prvog poluvremena, koje je okončano rezultatom 52:37. Već nakon tri minute u nastavku Split stiže do 20 poena prednosti, Šibenčani to potom smanjuju i do 11, a kada je Tonko Vuko ubacio za 75:55 osam minuta prije kraja priči je bio kraj te na koncu domaćini slave s 97:62.

Vito Kučić s 20 je poena bio najbolji strijelac pobjedničkog sastava, 17 je dodao Ante Perkušić, dok se kod Šibenke s učinkom od 15 poena, 12 skokova i šest asistencija istaknuo Josip Jukić.