Split deklasirao Bosco, a Zadar uvjerljivo svladao Cibonu

Danas su odigrane dvije utakmice Favbet Premijer Lige, a prvo su na parket izašli košarkaši Splita i Bosca. Split je upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 113:62, a najbolji strijelac za Split je bio Shannon Shorter koji je imao 16 poena. Za Bosco je najbolji bio Matej Akrap koji je ubacio 20 poena.

U Draženovom domu je Zadar je pobijedio domaćina Cibonu rezultatom 92:70. Prva četvrtina je odmah označila dominaciju Zadrana. Imali su 13 koševa prednosti do kraja prve četvrtine. U drugoj četvrtini Zadar je otišao i na 20 koševa prednosti, ali je Cibona smanjila čak na 5 koševa prednosti.

Nakon predaha, domaća momčad nije uspjela parirati momčadi s Višnjika. Zadar je većinu vremena imao preko 20 koševa razlike i mirno završio susret s prednošću od čak 22 koša. Ivan Perasović je bio najbolji kod domaćih sa 31 košem,a kod Zadra je Patrik Jambrović ubacio solidnih 20 koševa. Ovom pobjedom je Zadar i dalje prvi s omjerom 28-2, a Cibona treća s omjerom 22-8.