Split okrenuo Megu za uvjerljiv trijumf

Košarkaši Splita došli su do važne pobjede na svojim Gripama, okrenuvši u nastavku utakmice zaostatak iz prvog poluvremena te na koncu uvjerljivo slavili protiv Mege Bemax u posljednjem susretu 12. kola ABA Lige.

Raznovrsnije su Splićani ušli u susret, nakon početnog odmjeravanja snaga stigli do vodstva kojeg su sačuvali do polovice druge četvrtine, kada Omercan Ilyasoglu tricom donosi gostima prednost 37:34, a nakon što je Shannon Shorter u završnici poluvremena vratio Žute u prednost, Petar Kovačević je tricom donio gostima 47:45 nakon prvih 20 minuta.

Nakon četiri minute igre u nastavku, Shorter ponovno vraća prednost Splitu (54:51) te gosti iz Beograda više do kraja susreta nisu stigli okusiti slast vodstva. Posljednji četvrtinu Split otvara serijom 11:2, čime odlaze na dvoznamenkastih +14 (73:59), da bi dvije minute prije kraja D.J. Fuderburk postavio najvećih 20 poena prednosti (83:63) i tu je priči bio kraj.

Na koncu pišemo 88:73 čime je Split stigao do omjera 4-8, a predvodili su ih Toni Perković i Shorter sa po 20 poena, dok je za goste 18 ubacio Uroš Plavšić