Split peti put zaredom pobijedio Zadar

U sklopu 6.kola HT Premijer Lige za prvaka košarkaši Splita pobijedili su na Gripama Zadar rezultatom 85-76 (21-25, 25-23, 27-13, 12-15). Split je tako došao do pete pobjede zaredom nad Zadrom, te sada obje ekipe imaju omjer 22-5.

Domaćine je predvodio Amerikanac Shorter s 19 poena, 9 skokova i 4 asistencije, a još jednu dobru partiju odigrao je Mavra koji je ubacio 16 poena i nadodao 6 asistencija. U redovima Zadra dva igrača su ostvarila double-double učinak. Luka Božić imao je 24 poena, 10 skokova i 7 asistencije, dok je Marko Ramljak imao učinak od 22 poena i 12 skokova, no to na kraju nije pomoglo njihovoj momčadi da dođu do pobjede.

Ključan trenutak se dogodio se pred kraj treće četvrtine kada je Split napravio 10:0 seriju i u zadnjih 10 minuta ušao s prednošću od 12 poena razlike, nakon čega se gosti nisu uspjeli vratiti u susret.

U drugom današnjem dvoboju Cedevita Junior svladala je u gostima Furnir 71:68. Najraspoloženiji kod Vitamina bio je Emir Šabić s 20 poena, dok je Kruno Simon ostvario double-double učinak od 15 poena i 11 skokova. Furnir je predvodio Matej Bošnjak s 16 poena.