Split rutinski svladao Dinamo

Drugi mali derbi 15. kola FAVBET Premijer Lige, također je odigran u Zagrebu, ali dvoboj Dinama i Splita u Draženovom domu nije nam donio toliku napetost kao susret Cedevite Junior i Zadra.

Lošije otvaranje Splićana i njihove prve poene iz igre nakon gotovo pet minuta igre domaćini nisu iskoristili za veće vodstvo od 7:3, a Žuti do prednost stižu u posljednjim napadima prve četvrtine, kada Toni Perković i Tonko Vuko postavljaju 17:14.

Još su neko vrijeme Dinamovi košarkaši držali privid aktivnog rezultata, ali od završnice prvog poluvremena pa do posljednje sirene prednost Splita kretala se između 14 i 20 poena te njihova pobjeda više nije dolazila pod znak pitanja.

U konačnih 82:66 je Shannon Shorter ugradio 20 poena kod Splita, a Mislav Brzoja 19 kod Dinama.