Split se raspao u završnici i upisao poraz na Gripama

Ne, riječ raspad u naslovu nije niti malo pretjerano opisala ono što se dogodilo košarkašima Splita u završnici današnjeg susreta protiv Igokee, koja je tako na Gripama slavljem otvorila novu sezonu ABA Lige.

Nakon početnog odmjeravanja snaga te po četiri izmjene u vodstvu i neodlučena rezultata, gosti iz Aleksandrovca preuzeli su vodstvo u posljednjoj minuti prve četvrtine te ga držali sve do 27. minute, kada je David Škara ubacio tricu za 48:45. Igokea je potom još u tri navrata stigla do izjednačenja, da bi Žuti serijom 13:4 poveli 68:59 devet minuta prije konca susreta. Uzvratili su gosti s dvije trice Dragana Milosavljevića, što je bio početak njihove 19:1 serije, u kojoj su Splićani ostali bez ubačaja iz igre u posljednjih devet minuta susreta, odnosno do sedam sekundi prije kraja kada je Antonio Jordano ubacio tricu.

Goste je do konačnih 79:74 s 13 poena i devet asistencija predvodio Bryce Jones, dok je za domaćine 17 poena i devet skokova upisao Shannon Shorter.