Split uvjerljivo svladao Dinamo

Posljednji dvoboj 28. Kola FAVBET Premijer Lige donio nam je okršaj Splita i Dinama Zagreba u kojem je Split na koncu slavio 74:51.

Početak susreta obilježila je čvrsta obrana Žutih koji su u prvoj četvrtini sveli momčad iz Zagreba na svega 8 poena iz dva ubačaja iz igre. U nastavku Dinamov napad se probudio što je rezultiralo pobijeđenom drugom četvrtinom rezultatom 17:15, dok je Splićane u vodstvu održavao Shannon Shorter s dotad četiri ubačene trice.

Splitski košarkaši su u drugom poluvremenu ubrzo pokazali svoju nadmoć te su već nakon osam minuta treće dionice ostvarili vodstvo od 20 poena razlike. Nakon ostvarivanja uvjerljivog vodstva sastav Slavena Rimca nije dozvolio Dinamu da se vrati u igru te je mirno priveo utakmicu kraju.

Za Split su bili najbolji Lovre Runjić sa 17, dok je Shannon Shorter dodao 15 poena. Dinamo je predvodio Filip Kraljević s double doubleom od 11 poena i 10 skokova.