Splitu treća uzastopna pobjeda u ABA ligi

Gotovo godina dana prošla je od kad su košarkaši Splita u regionalnoj ABA Ligi posljednji puta vezali tri uzastopne pobjede, a do istog podviga stigli su večeras domaćim slavljem nad Cedevita Olimpijom.

Osim vodstva gostiju u prve dvije minute, ostatak susreta Žuti su proveli držeći prednost, unatoč nevelikom broju napadački raspoloženih igrača. Ipak, oni kojima je večeras išlo sjajno su gurali Splićane kroz susret.

Do prvog dvoznamenkastog vodstva Split dolazi u prvom napadu drugog poluvremena kada Mate Kalajžić pogađa za 57:47, ali tada upadaju u petominutnu krizu te Zmajčeki na krilima raspoloženog Roka Radoviča stižu do izjednačenja 63:63 u 27. minuti. Uzvratili su Splićani serijom 18:2 te sedam minuta prije kraja stigli do gotovo nedostižnih 16 poena prednosti, a do kraja su gosti iz Ljubljane tek uspjeli smanjiti na konačnih 93:85.

Sjajni Shannon Shorter s 25 je poena, šest skokova i osam asistencija predvodio košarkaše Splita, dok je double-double učinak od 21 poena i 12 skokova kod gostiju ubilježio Karlo Matković.