Štimac i Indija ostali bez Svjetskog prvenstva

Igor Štimac i reprezentacija Indije ostali su bez mogućnosti plasmana na Svjetsko prvenstvo 2026. nakon poraza od reprezentacije Katara s rezultatom 2:1 u posljednjem kolu druge faze azijskih kvalifikacija.

Katar, koji je već ranije osigurao prolaz u sljedeću fazu, preokrenuo je tijek susreta u drugom poluvremenu nakon što je Indija povela u 37. minuti pogotkom Lallianzuale Chhangte. Strijelci za Katar bili su Yousef Ayman u 73. minuti i Ahmed Al-Rawi u 85. minuti.

Indijci su ove kvalifikacije završili na trećem mjestu u skupini s ukupno osvojenih pet bodova iz šest susreta što je bilo nedovoljno za prolaz.

Novi poraz značio je kako Indijci za pobjedu ne znaju još od studenog prošle godine i minimalne pobjede protiv Kuvajta.

Dodatni problem za Indijce je što im se u prošlom susretu umirovio i legendarni Sunil Chhetri koji u 151 odigranom susretu za reprezentaciju ima postignuta 94 pogotka.

Kataru će se u idućoj fazi kvalifikacija priključiti i reprezentacija Kuvajta koja je kod kuće svladala Afganistan s 1:0.