Sudac utakmice Hrvatska – Italija sudi Dinamu u Ligi prvaka

Dinamo u srijedu čeka susret trećeg kola Lige prvaka protiv RB Salzburga. Tu utakmicu će suditi nizozemski sudac Danny Makkelie, koji Hrvatskoj nije ostao u dobrom sjećanju. Riječ je o sucu koji je potjeran s Europskog prvenstva nakon remija Hrvatske i Italije, kojim je Hrvatska završila natjecanje na turniru, a Italija izborila osminu finala.

Podsjetimo, Hrvatska je povela golom Luke Modrića u 55. minuti, a Mattia Zaccagni je u osmoj minuti sudačke nadoknade zabio za konačnih 1:1, čime je Hrvatska ostala bez tri boda te ispala s turnira, dok su Talijani prošli dalje. Izbornik Zlatko Dalić i hrvatski reprezentativci bili su ljutiti što je Makkelie odredio osam minuta sudačke nadoknade te su smatrali da je trebalo biti manje.

Podsjetimo, Dinamo nakon prva kola Lige prvaka ima osvojen jedan bod. Sada mu slijede gostovanja u Salzburgu i Bratislavi gdje će tražiti bodove kojima će si povećati šanse za prolazak dalje.