Superclasico pripao River Plateu

260. po redu Superclasico, jedno od najvećih svjetskih nogometnih rivalstava između Boce Juniorsa i River Platea, pripao je gostujućoj ekipi koja je pogocima postignutima pred kraj prvog i drugog poluvremena slavila s 2:0.

Utakmica se održala u sklopu 7. kola Cope de la Liga Profesional, natjecanju koje se počelo održavati 2020. godine po uzoru na liga kupove u Francuskoj i Engleskoj, dva je puta osvajala baš Boca, dok je jednu titulu uzeo i Colon

Boca je u susret ušla samo 2 dana nakon polufinala Cope Libertadores, čiji se uzvrat održava 6. listopada pa je za ovu priliku na teren poslala izmješanu ekipu, što je iskoristio River slavivši na Bomboneri po prvi puta nakon 5 godina, kada je slavio identičnim rezultatom 2:0.

Pogotke su za goste postizali Salomon Rondon u 41. te Enzo Diaz u 96. minuti, a najbolji je pojedinac Boce bio vratar Sergio Romero koji je upisao 6 obrana te spasio svoju ekipu i težeg poraza.