Švedska razbila Azerbajdžan, Austrija se spasila protiv Estonije

Skupina F kvalifikacija za Europsko prvenstvo nam je u prvom kolu ponudila derbi između Belgije i Švedske. Šveđani su izgubili s visokih 3:0 pa su osvetu tražili kod kuće protiv Azerbajdžana. Gosti su ih pomalo i šokirali s posjedom lopte od 62% u prvom poluvremenu i nekoliko dobrih akcija, ali golom Forsberga u 38. minuti se otvorila slavina golova koja nije prestala teći.

U drugom poluvremenu su Šveđani nadodali još 4 gola, a strijelci su bili Gyokeres, Karlsson i Elanga. Autogol je postigao Mustafazada. Zlatan Ibrahimović nije bio dio momčadi na ovoj utakmici.

U istoj skupini je Austrija ugostila Estoniju protiv koje je imala ozbiljnih problema. Nakon promašenog jedanaesterca Gregoritscha, Sappinen zabija za Estoniju. Gosti su držali to vodstvo sve do 68. minute kada Kainz zabija za 1:1. Remi kod kuće s Estonijom bi bio porazan rezultat za Austriju, no do toga ipak nije došlo jer se Gregoritsch iskupio za promašeni jedanaesterac i postavio konačnih 2:1.