Švicarska i Njemačka remizirale u posljednjem susretu grupe

Posljednji susret grupe A Europskog prvenstva u Njemačkoj odigrao se između Švicarske i domaćina. Susret je završio rezultatom 1:1 na Deutsche Bank Parku.

U 17. minuti Robert Andrich je zabio pogodak izvan šesnaesterca, ali VAR provjera je utvrdila da je Jamal Musiala napravio prekršaj i pogodak je poništen. U 28. minuti Švicarci su poveli. Remo Freuler je proigrao Dana Ndoyea koji je unutar šesnaesterca iz prve pogodio gornji lijevi kut.

U drugom dijelu pokušali su domaćini u 51. minuti. Musiala je pogodio sredinu gola, no Yann Sommer mu je obranio. Odbijanac je pokupio İlkay Gündoğan, no promašio je i lopta je otišla lijevo od gola. Ruben Vargas je zabio u 84. minuti, ali VAR provjera je poništila pogodak zbog zaleđa. U 92. minuti David Raum je ubacio u šesnaesterac, a ubačaj je glavom u pogodak pretvorio Nicklas Füllkrug.

Vrh tablice grupe A zauzeli su domaćini sa sedam bodova i još jednim pogotkom u zadnjim trenutcima na ovom izdanju Eura.