Tajvanski par obranio olimpijsko zlato u badmintonu

Pretposljednjeg dana natjecanja u badmintonu na Olimpijskim igrama održalo se finale muških parova. Tajvanci Yang Lee i Chi-Lin Wang ponovili su uspjeh iz Tokija i stigli do svog drugog zlata na Igrama pobijedivši Kineze Weija Kenga Lianga Changa Wanga rezultatom 2-1 u setovima (21:17, 20:22, 21:19).

Branitelji naslova dobro su ušli u meč i držali konstantnu prednost u prvom setu kojeg su u konačnici i osvojili. U drugom se odvijala slična priča. Kombinacija Lee/Wang kontrolirala je rezultat, no u završnici seta Kinezi su napravili seriju 4-0 i došli do izjednačenja.

Odlučujući set protekao je u istom tempu, a Tajvanci su potvrdili svoju kvalitetu i iskoristili drugu meč loptu protiv prvih nositelja. Par Lee/Wang osigurao je tako treću medalju i prvo zlato za Tajvan na Igrama.

Nakon trećeg mjesta u Tokiju, do bronce su ponovno stigli Malezijci Aaron Chia Wooi Yik Soh svladavši u finalu treće nositelje, Dance Kima Astrupa i Andersa Skaarupa Rasmussena s 2-1 (16:21, 22:20, 21:19).