Talijan pokvario planove legendarnom britanskom plivaču

Nicolo Martinenghi je u finalu plivanja na 100 metara prsno po prvi puta u svojoj karijeri osvojio zlatnu olimpijsku medalju.

Talijan je u izuzetno napetoj utrci slavio ispred legendarnog Adama Peatyja, najboljeg plivača prsnim stilom u povijesti (14 puta rušio svjetski rekord) te Nica Finka, aktualnog svjetskog prvaka u ovoj disciplini.

Peaty i Fink su imali isto vrijeme zbog čega su podijelili srebrnu medalju, a za Martinenghijem su zaostajali samo dvije stotinke. Unutar osam stotinki zaostatka se smjestio Nijemac Melvin Imoudu što je pokazatelj koliko je napeta bila utrka.

Istovremeno, unatoč napetosti, radilo se o jednoj od najsporijih utrka ovim stilom na velikim natjecanjima u zadnje vrijeme. Talijan je slavio s vremenom od 59:03 što je recimo na zadnjim igrama bilo dovoljno za tek sedmo mjesto kvalifikacija.