Tara Würth osvojila turnir u Zagrebu i došla do uspjeha karijere

Finalom između Tare Würth i Lole Radivojević spuštena je zavjesa na Zagreb Ladies Open. Velikim preokretom Würth je došla do uspjeha karijere i u dva seta osvojila turnir.

Nije dobro krenulo za hrvatsku predstavnicu koja se brzo našla u zaostatku od dva breaka (4:1). No, Würth se nije predavala i vraća se u set te izjednačuje na 5:5. Würth nije stala na tome, već s nova dva uzastopna gema sa 7:5 uzima prvi set.

Nastavila je Würth gdje je stala i u nastavku te je brzo došla do prednosti od 4:1. U maratonskom gemu pri vodstvu 5:3 Würth je spasila tri break lopte i iskoristila drugu meč loptu za naslov pred domaćim tribinama.

Ovom pobjedom Tara će skočiti sve do 480. mjesta na WTA ljestvici. S obzirom na to da je tjedan započela kao 730. tenisačica svijeta, ostvarit će ogroman skok od čak 250 mjesta.