Tijesna pobjeda Cibone na Gripama

U derbi utakmice 5. kola HT Premijer Lige za prvaka na Gripama, Cibona je svladala Split rezultatom 75:77  (22:6, 13:18, 16:24, 26:27).

Cibona je već nakon uvodnih 10 minuta imala prednost od 16 poena razlike. U drugoj četvrtini Split je napravio 12:0 seriju i približio se zagrebačkoj momčadi na samo -4, no na kraju se na poluvrijeme otišlo sa prednošću od +11 za gostujuću momčad (24:35)

Split je u nastavku susreta malo po malo spuštao zaostatak, te je čak poveo početkom zadnje četvrtine. Cibona se vraćala na ugodniju prednost tricama Majcunića, koji je umalo postao tragičar utakmice kada je 5 sekundi prije kraja promašio slobodno bacanje, no u zadnjem napadu njegovi suigrači su uspjeli zaustaviti prodor Mavre prema košu.

Kod Cibone najraspoloženiji bili su Krešimir Ljubičić sa 17 poena i Ivan Majcunić sa 16, a Borna Kapusta upisao je double-double (12 poena i 11 asistencija). Dominik Mavra predvodio je Split s 22 poena, 8 skokova i 7 asistencija.