Tin Srbić ostao je bez medalje na Olimpijskim igrama u Parizu u ponedjeljak. Olimpijski i svjetski viceprvak bio je u polufinalu drugi, a finale je završio kao posljednji, osmi, s ocjenom 11.333, nakon što je pao s preče, a onda nije završio vježbu.
Bilo je to olimpijsko finale s najviše pogrešaka gimnastičara ikad, jer su čak šestorica od osam vježbača pali sa sprave, a bronca je osvojena s najmanjom ocjenom ikad 13.966. Tin je vježbao kao sedmi po redu, a padovi natjecatelja prije očito su imali psihološki učinak. Srbić je bio vidno razočaran svojim nastupom
Teško će mi ovo sjesti, idem sada u sobu, plakati gdje me nitko ne vidi. Ovo je bilo nevjerojatno. Da sam vježbao prvi ili drugi, možda bih bio smireniji. Nikad se u životu nisam tako lijepo zagrijao. Bio sam pun snage, očito previše. Neću reći da sam osjećao ogromnu tremu, ali očito je da me to negdje unutra pojelo, ta spoznaja da mi se otvara put prema olimpijskom zlatu. I ta greška… Treba malo vidjeti sam sa sobom što je bio uzrok. Pustio sam pritku, odletio visoko i uopće nisam imao dojam da sam pola metra predaleko.
Zlato je osvojio Japanac Oka Shinnosuke s ocjenom 14.533, dok je srebro pripalo Kolumbijcu Angelu Barajasu s istom ocjenom, ali manjim prijavljenim startnim koeficijentom. Broncu su podijelili Kinez Zheng Boheng i Tajvanac Chia Hung Tang s niskih 13.966.
Kad sam došao ovdje, mislio sam da će za medalju trebati vježbati 15, a ne 14. Ispod 14 se dijele medalje na challengeru u Donjoj Bistri, na prvenstvu Hrvatske i na Olimpijskim igrama. Ne mogu se predbaciti kad sam išao hrabro i na najjaču vježbu koju znam. Vidjet ćemo poslije je li to bila greška u ovom trenutku. Mislim da nije, jednostavno je pošlo po zlu.
Srbić je nezgodno pao na lakat…
Lakat me dosta boli, čak i sada kad sam još pod adrenalinom, tako da moram kod liječnika. Počeo je boljeti odmah, a to nije baš dobar znak. No, i s ovakvim laktom sada napravim vježbu za zlato bez problema. Ali sad je gotovo.