Trostruki uzastopni europski prvak potopio Jug

Vaterpolisti dubrovačkog Juga su večeras u Gružu igrali susret drugog kola Lige prvaka u kojem su doživjeli drugi poraz. Ovog puta su bolji bili vaterpolisti talijanskog Pro Recca, trostrukog uzastopnog prvaka Europe, rezultatom 14:7.

Dubrovčani su rezultatski u igri bili tek u prvoj četvrtini koja je okončana s nerješenih 3:3 te su čak početkom druge dionice poveli pogotkom Marka Žuvele, ali već do poluvremena Talijani odlaze na 7:4. Kako je utakmica išla svome kraju tako su izabranici Sandra Sukna povećavali svoju prednost koja je u konačnici iznosila sedam golova razlike.

Najbolji strijelac u redovima ”Gospara” je bio Hannes Daube s tri gola, dok se kod Pro Recca istaknuo Aaron John Younger s jednakim brojem golova. Tako je Pro Recco nastavio niz od trenutno 24 uzastopne pobjede u talijanskom prvenstvu i Ligi prvaka.

Pro Recco nakon dva kola ima 6 bodova, dok je Jug ostao na jednom iz okršaja protiv Olympiacosa. Jug u sljedećem kolu gostuje kod Dinama iz Tbilisija 17. listopada.