U-18 košarkaši u borbi za ostanak

Nakon što je U20 košarkaška reprezentacija Hrvatske ispala u B skupinu kontinentalnog natjecanja, borba za izbjegavanje iste sudbine čeka i U18 reprezentaciju, koja je u osmini finala Eurobasketa u Nišu poražena od Izraela 84:66.

Gotovo tri četvrtine igrala se izjednačena utakmica, Izraelci su držali pozitivan rezultat, ali nisu se mogli odvojiti od naših, da bi od konca treće do tri minute prije kraja susreta naši košarkaši ubacili svega četiri poena, a Izaelci 21 čime su odveli susret u za njih mirne vode te na koncu ipak zasluženo slavili.

Omer Mayer s 24 je poena bio najbolji izraelski igrač, dok su se kod Hrvatske sa po 15 ubačaj istaknuli Toni Bilić i Luka Frančešević.

Borbu za ostanak u A diviziji naši košarkaši počinju večeras, kada će od 20.30 sati ukrstiti koplja s reprezentacijom Danske.