U Jamajci nisu samo sprinteri, bacač diska osvojio zlato i srušio olimpijski rekord

Poprilično iznenađenje smo vidjeli u muškom bacanju diska gdje je veliki favorit za zlato bio Litavac Mykolas Alekna, inače svjetski rekorder i sin Virgilijusa Alekne, dvostrukog osvajača zlatne medalje i olimpijskog rekordera u istoj disciplini.

Mykolas je bacio 69.97 što je bilo dovoljno za srebrnu medalju jer zlato je osvojio Jamajkanac Roje Stona. Stona nije pretjerano poznat lik među atletičarima, a na svjetskom prvenstvu prošle godine je zabilježio tek 19. mjesto u ovoj disciplini.

Stona se na Olimpijske igre kvalificirao preko turnira za pozive u Oklahomi gdje je bacio disk 69.05 metara, a danas ga je u Parizu bacio točno 70 metara čime je srušio olimpijski rekord i osvojio zlatnu medalju.

Prvo je to zlato za Jamajku u povijesti u ikakvim bacanjima, a Stona je postao prvi čovjek van Europe koji je u disku osvojio zlato.