U17 reprezentacija izborila Euro, U19 porazom završili ciklus

Naše mlade reprezentacije završile su svoje reprezentativne cikluse u različitim raspoloženjima. Momci Roberta Jarnija u tri su minute riješili susret sa slovenskim vršnjacima, Marko Zebić i Leo Rimac su u 54. i 57. minuti zabili dva gola, da bi Gabriel Sojer u 82. zabio utješni pogodak za Slovence. Naši mladići time su završili prvi u svojoj kvalifikacijskoj skupini sa 7 bodova i osigurali nastup na Europskom prvenstvu koje će se odigrati u Mađarskoj u svibnju i lipnju ove godine.

Stariji vršnjaci iz U19 selekcije su pak već u 2. kolu izgubili nadu za plasman na U19 Europsko prvenstvo, pa su protiv Portugala dobili priliku osvjetlati obraz. Međutim, doživjeli su teški 3:0 poraz od momčadi koja je s maksimalnim učinkom završila kvalifikacije. Gustavo Sa, Diego Moreira u Hugo Felix slavili su protiv momčadi Josipa Šimunića, koja kvalifikacije završava s neslavnim 1 bodom u konkurenciji Češke i Švedske.