Union St. Gilloise osvojio belgijski kup nakon 110 godina

Igrači Union St. Gilloisea su po treći put u svojoj povijesti osvojili naslov pobjednika belgijskog Kupa nakon što su u finalu, u Bruxellesu, svladali Antwerpen s minimalnih 1:0.

Pogodak koji je odlučio pobjednika postigao je japanski nogometaš Koki Machida u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Union St. Gilloise je treći put osvojio domaći Kup te prvi puta nakon davne 1914. godine.

Ovo je klubu prvi trofej nakon 1935. kada su posljednji puta osvojili prvenstvo. USG se i u prvenstvu Belgije bori za naslov prvaka. Tamo tri kola do kraja imaju tri boda manje od vodećeg Club Bruggea.

Prošle godine ova dva kluba su igrala u polufinalu Kupa i tada je slavio Antwerpen koji je uostalom osvojio naslov pobjednika nakon finalne pobjede protiv Mechelena. Antwerpen ostaje na četiri osvojena Belgijska kupa.