Urugvaj bez problema pobijedio Panamu

Nakon što su svoju utakmicu odigrali SAD i Bolivija, Copa America se preselila u Miami gdje su igrali Urugvaj i Panama. Izabranici Marcela Bielse su bili veliki favoriti u ovom susretu te su na kraju slavili rezultatom 3:1.

Nakon 16 minuta igre smo vidjeli prvi pogodak kada je Matias Vina asistirao Maximilianu Arauju za 1:0 što je bio konačan rezultat prvog poluvremena. Mreže su mirovale do 85. minute nakon čega smo vidjeli tri pogotka. Prvo je Darwin Nunez iz voleja pogodio za 2:0 pa je u 91. minuti Nicolas de la Cruz iz slobodnog udarca pronašao Vinu koji je pogotkom okrunio svoju sjajnu partiju. Urugvajac je osim pogotka i asistencije upisao četiri ključna dodavanja, četiri oduzete lopte te 9/13 osvojenih duela.

U 94. minuti je Panama došla do počasnog pogotka. Michael Murillo je zatresao mrežu na asistenciju Freddy Gondole za konačnih 3:1 i slavlje Urugvaja koji u drugom kolu igra protiv Bolivije. S druge strane Panama ima susret protiv SAD-a.