Uspinjača pregazila Vrgorac za prvu pobjedu, Novo Vrijeme uvjerljivo protiv Osijeka

Nakon što je u petak otvoren proljetni dio sezone u SuperSport HMNL-u, u subotu su odigrane još dvije utakmice 10. kola. Uspinjača Gimka je na svom terenu dočekala Vrgorac te je došla do svoje prve ligaške pobjede u sezoni.

Domaćin je na poluvremenu vodio 2:0, a prvi pogodak na susretu je postigla novopridošlica Vinko Vardić u 10. minuti. Minutu kasnije je Mario Crnčević udvostručio vodstvo Uspinjače koja je od 29. do 34. minute postigla tri pogotka. Strijelci su redom bili Martin Šundov, Crnčević i Bruno Kovačić. Počasni pogodak za goste je postigao Josip Bošković u 35. minuti, ali točku na i je ipak postavio Vardić svojim drugim pogotkom na susretu za konačnih 6:1.

U drugom susretu Novo Vrijeme je u Makarskoj igralo protiv Osijeka. Novo Vrijeme je na kraju upisalo uvjerljivu 7:1 pobjedu, a strijelci su bili Toni Jelavić jednom te Gabrijel Lasić, Vitor Da Silva, i Rafael po dva puta. Za Osijek je jedini pogodak na susretu postigao Domagoj Domjanović tri minute prije kraja.