Uspjeli su: Ipswich Town je ponovno u Premier ligi

Domaćom 2:0 pobjedom protiv Huddersfielda, Ipswich se prvi puta nakon sezone 2001/2002 vratio u Premier ligu. S druge strane, Huddersfield je ovim porazom potpisao ispadanje u treći rang engleskog nogometa (League One)

Ipswich je od početka zagospodario posjedom, ali se primjetila nervoza zbog ogromne važnosti koju je utakmica nosila.

To se promijenilo u 27. minuti kada Wes Burns zabija za erupciju na Portman Roadu. Velšanin je dočekao loptu na desetak metara od gola i neobranjivo pogodio.

Potvrda pobjede i plasmana u Premier ligu došla je u 48. minuti. Igrač na posudbi iz Chelseaja Omari Hutchinson si je sam stvorio prostor za udarac na rubu kaznenog prostora i prizemnim udarcem svladao gostujućeg vratara.

Odmah po posljednjem sučevom zvižduku, navijači Ipswicha su se s tribina prelili na teren gdje su s igračima proslavili povijesni uspjeh.

U Premier ligi su zadnji puta bili u sezoni 2001/2002. Prvak je tada bio Arsenal predvođen Thierryjem Henryjom koji je s 24 gola bio najbolji strijelac lige. Ipswich je pak te sezone igrao i kup UEFA-e gdje su u trećem kolu poraženi od Intera iz Milana.