Utakmica Belgije i Švedske prekinuta zbog ubojstva švedskih navijača

Utakmica 8. kola skupine F između Belgije i Švedske je prekinuta nakon prvog poluvremena koji je završio rezultatom 1:1.

Dvije su osobe ubijene vatrenim oružjem u centru Bruxellesa, a novinska agencija AFP prenosi da je napadač i dalje u bijegu.

Prema belgijskim novinama Het Laatste Nieuws, napadač je automatskom puškom usmrtio dvije osobe u dresovima švedske nogometne reprezentacije te je pobjegao nakon s mjesta događaja.

Švedski nogometaši su odbili igrati drugo poluvrijeme nakon što je informacija objavljena javno, a nogometaši iz Belgije su se složili da je to najbolja odluka.

U videu koji se naknadno pojavio na društvenim mrežama muškarac govori da je ISIS-ovac koji je osvetio muslimane te tvrdi da je ubio troje Šveđana. Iako nije potvrđeno, izgledno je da se radi o istoj osobi za koju se otprije znalo da je radikaliziran.