Utakmica Granade i Bilbaa prekinuta zbog tragične smrti navijača na stadionu

Utakmica 16. kola španjolske La Lige između Granade i Athletic Bilbaa je prekinuta zbog tragične smrti navijača na stadionu pri rezultatu 1:0 za Bilbao.

Naime, golman Bilbaa Unai Simón požurio je da privuče pažnju suca u 15. minuti nakon što su mu navijači Granade rekli o problemu s jednim od navijača, koji je navodno dobio srčane probleme.

Utakmica se nastavila nakon pet minuta kada je napokon ponovno zaustavljena dok su liječnici nastavili pomagati navijaču Granade, a također su i klupski liječnici napustili svoje klupe kako bi pokušali pomoći.

Igrači su ostali na terenu do otprilike 40. minute prije nego što su ušli u svlačionice. Glavni sudac je na kraju odustao od utakmice, a liga je potvrdila smrt navijača te nisu odmah otkrili uzrok smrti ni detalje identiteta navijača. Navijači Granade zapjevali su Simónovo ime jer je alarmirao suca na situaciju.