Varaždin golom Belcara svladao Istru

Sedmo kolo SuperSport HNL na Stadionu Varteks donijelo je susret između Varaždina i Istre. Završni rezultat bio je 1:0 za domaćina.

Gosti su imali zlatnu priliku već u drugoj minuti utakmice. Mateo Lisica se našao sam pred Oliverom Zelenikom koji je odlično obranio i sačuvao domaću mrežu. U 39. minuti Marko Dabro je zapucao s 20-ak metara, no lopta je završila u Istrinom bloku. Četiri minute kasnije Dabro je opet pucao u blok, lopta se odbila do Michelea Šege čiji obečavajući udarac zaustavlja Lovro Majkić.

Drugi dio je donio u 57. minuti tada najopasniju priliku utakmice. Aleksa Latković se probio po lijevoj strani, no zbog ometanja Darija Marešića lopta se odbila od stativu. U 78. minuti pao je prvi, dugo isčekivani pogodak susreta. Ivan Nekić je pokušao glavom, a na odbijancu se pronašao Leon Belcar koji dovodi domaćine do vodstva. Ivan Čalušić je u trećoj minuti sudačkog vremena imao dobru priliku, no nije bio precizan.

Utakmica koja nije donijela puno kvalitetnog nogometa završila je minimalnom razlikom uz više sreće domaćina.