Vekić izgubila u trećem kolu Pekinga

Hrvatska tenisačica Donna Vekić se nije uspjela plasirati u osminu finala Masters 1000 turnira u Pekingu. Bolja od nje je bila 17-godišnja Ruskinja Mirra Andreeva. Konačan rezultat bio je 3:6, 6:4, 6:4 u korist Ruskinje.

Vekić je dobro krenula u meč i odmah došla do breka prednosti. Tu prednost je potvrdila još jednim breakom kod rezultata 3:5 za potvrdu osvajanja prvog seta.

U drugom setu je egal trajao do rezultata 4:4. Tada Andreeva oduzima servis Vekić i bez izgubljenog poena odvodi meč u odlučujući set.

Tamo je Vekić bolje krenula i prva oduzela servis suparnici. No, već u idućem gemu ispušta tu prednost. Ponovno se ključan trenutak dogodio kod rezultata 4:4 kada Andreeva ponovno veže dva gema bez izgubljenog poena i dolazi do pobjede.

U osmini finala Ruskinju čeka ogled s 45. tenisačicom svijeta, Poljakinjom Magdom Linette.