Vekić poražena od prve tenisačice svijeta

Donna Vekić doživjela je poraz u osmini finala WTA turnira u Rimu. Sa 6:3, 6:4 bolja je bila prva igračica svijeta, Poljakinja Iga Swiatek.

Bio je ovo njihov četvrti međusobni ogled i ujedno četvrta pobjeda Poljakinje koja je nakon sat i 36 minuta došla do zaslužene pobjede.

U prvom setu vidjeli smo 3 oduzimanja servisa, od čega su dva pripala najboljoj tenisačici svijeta. Ostaje žal što je Donna napravila break pri rezultatu 4:2, a potom odmah izgubila svoj servis, a iz takve situacije se više nije uspjela vratiti.

U drugom setu tenisačice su držale svoje servise sve do 4:4, no onda Swiatek radi break i kasnije uz male poteškoće ipak uspijeva odvesti meč na svoju stranu.

Donna je odigrala sjajan susret, ali u ključnim momentima protivnica je imala više koncentracije. Swiatek je osvojila 3/3 break lopte, dok s druge strane Dona tek jednu od sedam.