Vekić prva pobjednica na Roland Garrosu

U nedjelju u 11 sati počeo je drugi Grand Slam godine. Hrvatska je u dan krenula s tri predstavnika, a prva na redu je bila Donna Vekić. Njoj je Lesia Tsurenko predala pri rezultatu 6:5 za Hrvaticu u prvom setu. Tako je Vekić postala prva tenisačica s pobjedom na ovogodišnjem Roland Garrosu.

Prvi i jedini set bio je karakterističan za ženski tenis. Prvih sedam gemova prošlo je bez zadržavanja servisa da bi kod 4:3 Tsurenko osvojila prvi servis gem u meču nakon spašene break prilike. Tada Vekić uzvraća svojim gemom na početnom udarcu te kod 5:4 spašava dvije break lopte i vraća set u egal. Obranila je Hrvatica i kod 5:5 svoj servis te je po prvi put u meču i povela. Kod 6:5 dolazi do 15-30 nakon čega je Tsurenko morala predati zbog problema s leđima.

Vekić u drugom kolu čeka pobjednicu meča između Laure Pigossi i Marte Kostyuk koje će svoj meč odigrati kasnije tijekom dana. Kasnije danas svoje mečeve će odigrati i Jana Fett te Borna Ćorić.