Vekić turnir u Zhuaiju završila porazom od Ostapenko

Nakon jučerašnjeg tijesnog poraza od Zhang, Donna Vekić danas je igrala svoj drugi meč na Elite Trophy turniru u Zhuaiju. Protivnica joj je bila 13. tenisačica svijeta Jelena Ostapenko. Kao i jučer, Vekić je poražena u tri seta.

U prvom setu egal je trajao do rezultata 4:4. Tada Vekić drugi put oduzima servis Ostapenko i sa 6:4 osvaja prvi set.

Početak drugog seta donio nam je lošu igru na servisu obje tenisačice. Tako smo u prvih pet gemova vidjeli čak četiri breaka. Nakon toga Ostapenko je pri rezultatu 4:4 napravila ono što je njoj Vekić u prvom setu i sa 6:4 odvela meč u odlučujući set.

Tamo je Ostapenko nastavila svoj niz i brzo povela 5:0. Ostapenko je posao dovršila sa 6:1. Sada će Ostapenko i Zhang međusobnim ogledom odlučiti o pobjednici grupe.