Vekić u meču koji je tri puta prekidan prošla u drugo kolo Wimbledona

Donna Vekić prošla je u drugo kolo Wimbledona. Vekić je u dva seta bila bolja od 38. tenisačice svijeta Kinsekinje Shuai Zhang. Zbog cjelodnevne kiše tenisačice su čak tri puta morale prekinuti meč, ali nije to omelo Vekić koja je suvereno došla do pobjede.

Po jedno oduzimanje servisa sa svake strane vidjeli smo u prva dva gema. Nakon toga kod rezultata 2:2 Vekić diže razinu igre i s četiri gema u nizu uzima prvi set.

U drugom setu ponovno je egal trajao do rezultata 2:2. Ovoga puta Vekić uzima tri gema u nizu te odlazi na nedostižnu prednost. U konačnici je sa 6:3 potvrdila prolazak u drugo kolo.

Iduća protivnica našoj tenisačici biti će Amerikanka Sloane Stephens. 39. tenisačica svijeta je u dva seta bila bolje od Šveđanke Rebecce Peterson.