VIDEO Austrija je mogla do izjednačenja u nadoknadi. Onda je Günok izveo obranu turnira

Nogometna reprezentacija Turske je posljednji četvrtfinalist Europskog prvenstva. Izabranici Vincenza Montelle su večeras u Leipzigu s 2:1 svladali Austriju te su kreirali blago iznenađenje s obzirom na sve viđeno dosad u grupnoj fazi.

Igrač utakmice je bio stoper Merih Demiral koji je postigao dva gola nakon kornera, dok je uz to imao nevjerojatnih 17 otklonjenih opasnosti, četiri blokirana udarca i tri presijecanja, dok je osvojio 7/11 duela. Počasni pogodak za Austriju je postigao Michael Gregoritsch u 66. minuti, no vrlo lako su mogli doći i do izjednačenja.

U samoj završnici utakmice, točnije u 94. minuti dvoboja, Christoph Baumgartner je utrčao na skok te je s pet metara uputio udarac glavom, no vrlo vjerojatno najbolju obranu dosadašnjeg dijela turnira je upisao Mert Günok. Spektakularnu obranu možete vidjeti OVDJE.