VIDEO Bayer Leverkusen kiksom protivničkog vratara slavio za novi rekord Njemačke

Nogometaši Bayer Leverkusena su večeras na svojoj BayAreni otvorili 23. kolo Bundeslige. Vodeća momčad natjecanja je ostvarila novu pobjedu trijumfiravši rezultatom 2:1 protiv Mainza za rekordnu 33. uzastopnu utakmicu bez poraza u svim natjecanjima, nešto što nijedna njemačka momčad nikad nije napravila.

“Apotekari” su poveli u trećoj minuti senzacionalnim golom Granita Xhake s 18 metara, no samo četiri minute kasnije Dominik Kohr poravnava rezultat na 1:1 pogotkom glavom. Konačnih 2:1 je postavio Robert Andrich u 68. minuti dvoboja kada je poslije njegovog udarca s gotovo 30 metara protivnički vratar Robin Zentner ispustio loptu iz ruku te je ona završila u mreži. Pogotke s naglaskom na ovaj pobjednički možete pogledati OVDJE.

Asistent kod Andrichevog pogotka je bio Florian Wirtz koji je tako stigao do 50. izravnog sudjelovanja kod pogodaka u Bundesligi čime je postao treći najmlađi igrač koji ostvario taj pothvat nakon Jadona Sancha i Kaija Havertza otkad OPTA prikuplja podatke (2004./05.).

Ovim trijumfom su izabranici Xabija Alonsa povećali prednost na 11 bodova razlike ispred Bayerna čiji nogometaši imaju utakmicu manje.