VIDEO Bivši igrač Hajduka strijelac u pobjedi Vitorije nad Zrinjskim

Danas su svoju prvu utakmicu playoffa za plasman u Konferencijsku ligu odigrali Vitória de Guimarães i Zrinjski iz Mostara. Momčad iz Portugala je bila veliki favorit te je na svom terenu upisala 3:0 pobjedu.

Prvo poluvrijeme je završilo bez pogodaka, ali je Vitória već u prvoj minuti drugog dijela postigla pogodak za 1:0. Strijelac je bio Ricardo Mangas na asistenciju Tiaga Silve.

Silva je ponovno bio asistent u 51. minuti, a tada je pogodak postigao bivši igrač Hajduka Toni Borevković i tako nastavio sjajnu formu na početku sezone. Boreković je osim pogotka za 2:0 dobio i žuti karton u 12. minuti susreta.

Za konačnih 3:0 je pogodak postigao João Mendes u 88. minuti susreta. Uzvrat je na rasporedu 29. kolovoza od 20 sati u Mostaru. Zrinjski će imati težak zadatak gdje će morati nadoknaditi tri pogotka zaostatka ako želi drugu sezonu u nizu igrati Konferencijsku ligu.