VIDEO Brzi penjač za dvije stotinke donio prvo olimpijsko zlato za Indoneziju van badmintona

Jedno od najuzbudljivijih natjecanja na Olimpijskim igrama je brzo penjanje. Radi se o disciplini u kojoj se dvojica penjača natječu jedan protiv drugog na identično postavljenoj stazi.

Danas su održana eliminacijska natjecanja u muškoj konkurenciji od četvrtfinala do finala. Povijest indonežanskog sporta je ispisao senzacionalni Veddriq Leonardo koji je osvojio zlato tako što je u finalu svladao Kineza Peng Wua za samo dvije stotinke sekunde.

Leonardo je do cilja stigao za 4.75 sekundi, a Wu za 4.77. Ovo je za Indoneziju deveta zlatna olimpijska medalja te prva u bilo kojem sportu van badmintona u kojem su ih osvojili osam.

Broncom se okitio Amerikanac Sam Watson koji je u natjecanju za treće mjesto bio brži od Iranca Reze Alipoura Shenazandifarda. Watson je postavio svjetski rekord s vremenom 4.74, dok je Alipour zaostao 14 stotinki.