VijestiZanimljivosti

(VIDEO) Didier Deschamps igračima u poluvremenu: “Vodite 7:0, a rekord je 10:0 – razbijte ga!”

Prije dva dana pisali smo o najvećoj pobjedi Francuza u povijesti kvalifikacija za Europsko prvenstvo, kad je nastradao siroti Gibraltar sa čak 14:0.

Rezultat je na poluvremenu bio 7:0, a upravo je u javnost procurio video francuskog izbornika Didiera Deschampsa koji govori igračima kako svi za prvo poluvrijeme zaslužuju maksimalne ocjene, no da u drugom poluvremenu želi vidjeti jednak nivo angažmana i predanosti, te da je rekordna francuska pobjeda ona od 10:0, pa ako žele razbiti taj rekord – imaju priliku.

Ipak, u svemu je Deschamps naglasio koliko je važan i dignitet, navodeći kako je i davanje svog maksimuma u nastavku utakmice zapravo pokazivanje respekta prema protivniku.

Video Deschampsovog govora igračima u poluvremenu možete vidjeti na sljedećem linku, a govor je očito urodio plodom jer je Francuska zabila još 7 pogodaka u sljedećih 45 minuta i postavila rekord.