VIDEO Dragićeva momčad slavila u veličanstvenoj oproštajnoj utakmici slovenskog beka

Večernji subotnji termin donio nam je poseban košarkaški susret. U sklopu dvodnevne manifestacije imena “Night of the Dragon“, u Dvorani Stožice održana je oproštajna utakmica jednog od ponajboljih slovenskih igrača u povijesti Gorana Dragića.

Povijesnu sportsku večer u Ljubljani obilježio je pregršt bivših i trenutnih košarkaških zvijezda. “Gogijev” sastav činila su imena poput Stevea Nasha, Chrisa Bosha, Nikole Vučevića, Vladimira Radmanovića i Raše Nesterovića, dok je tim megazvijezde Luke Dončića predvodila nešto mlađa momčad, od kojih su vrijedi istaknuti Nikolu Jokića, Bogdana Bogdanovića, Bobana Marjanovića, Robina Lopeza, Josha Richardsona uz legende Dirka Nowitzkog, Dejana Bodirogu, Luisa Scolu

Ništa siromašnija nije bila ni trenerska postava – na klupama su se našli prijeko poznati europski (Aleksandar Đorđević, Jure Zdovc) i NBA (Alvin Gentry, Kevin McHale, Chris Quinn) treneri.

Iako je manje važan element ove revijalne utakmice bio rezultat, do pobjede su došli članovi Teama Gogi rezultatom 108:86. Također, nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena, imali smo priliku vidjeti 1 na 1 okršaj braće Gorana i Zorana, a pobijedio je stariji Dragić s 5:3.

Prvi strijelci pobjedničke momčadi bili su Dragić (23) i Klemen Prepelić (19), dok je poraženi Dončićev tim vodio Marjanović s 19 poena.

Na jednom timeoutu u drugoj polovici dvoboja prikazan je i video Luke Modrića u kojem je hrvatski reprezentativac čestitao Dragiću te mu poslao svoj dres s potpisima svih igrača Kraljevskog kluba.