(VIDEO) Luka Sučić prekrasnom asistencijom donio pobjedu Salzburgu

Nogometaši Rapid Beča i RB Salzburga su danas otvorili sedamnaesto kolo austrijske Bundeslige, ujedno i posljednje kolo prije dvomjesečne stanke. Salzburg je slavio s minimalnih 1:0 te je s ta tri boda osigurao titulu jesenskog prvaka.

Jedini pogodak je viđen u 19. minuti u kojoj je nakon kornera Oscar Gloukh podvalio loptu za Luku Sučića koji onda majstorski vanjskim dijelom kopačke asistira za stopera Kamila Piatkowskog koji, iako okrenut leđima golu, uspijeva glavom postići pogodak i tako donijeti sva tri boda Salzburgu. Prekrasnu asistenciju Sučića i gol Piatkowskog možete pogledati OVDJE.

Hrvatskom reprezentativcu je ovo bila druga asistencija ove sezone u Bundesligi, a uz asistenciju, utakmicu je okončao sa 7/8 točnih dugih lopti, 5/10 osvojenih duela te po dvije otklonjene opasnosti i oduzete lopte. Za Salzburg je 75 minuta odigrao Roko Šimić koji nije imao bajnu utakmicu jer ju je završio s jednom promašenom velikom prilikom i jednim osvojenim duelom (od šest).