VIDEO Mateo Kovačić s dva pogotka preokrenuo vodstvo Fulhama

U sedmom kolu engleske Premier lige branitelj naslova Manchester City ugostio je na Etihadu Fulham.

Građani su bolje ušli u susret te stvorili nekoliko dobrih šansi, no bez učinka. Prvu pravu priliku na utakmici imali su gosti, ali je zicer Adame Traoréa obranio Ederson.

Na tragu pokušaja 28-godišnjeg Španjolca, Fulham je do prednosti stigao u 26. minuti pogotkom Andreasa Pereire koji se sjajno snašao na egzibicijski ubačaj Raúla Jiméneza.

City je, nastavno na primljeni gol, pritisnuo Bijele, a do izjednačenja ih je poveo Mateo Kovačić koji je u 32. minuti prihvatio odbijenu loptu u gostujućem šesnaestercu i snažnim udarcem zabio za 1:1.

Početkom nastavka, 30-godišnji Kovačić donio je svojoj momčadi potpuni preokret. Loptu mu je na rubu kaznenog prostora ostavio Bernardo Silva, a hrvatski je reprezentativac fantastično poentirao za vodstvo domaćina. Bio mu je to treći zgoditak u sezoni. Njegov drugi gol pogledajte OVDJE.