VIDEO Petarda Dortmunda na poluvremenu, trogodak Adeyemija

U drugom kolu Lige prvaka prošlogodišnji finalist Borussia Dortmund ugostio je Celtic, momčad koja je posljednji poraz doživjela još u ožujku.

Crno-žuti odigrali su nevjerojatno prvo poluvrijeme nakon kojeg vode s uvjerljivih 5:1. Petardu domaćina započeo je Emre Can u 7. minuti realiziravši kazneni udarac. Gosti su uzvratili svega dvije minute kasnije preko Daizena Maedae, da bi se Borussia vratila u vodstvo već u sljedećoj akciji sjajnom završnicom Karima Adeyemia.

Isti je igrač u 29. minuti povisio prednost fenomenalnom golčinom s lijeve strane protivničkog šesnaesterca.

U 40. minuti još jedan kazneni udarac u pogodak je pretvorio ovoljetno pojačanje domaćina Serhou Guirassy, a nezaboravnu je večer hattrickom okrunio 22-godišnji Adeyemi udarcem s distance tri minute prije kraja prvog dijela.