Vlahović golčinama srušio Sassuolo i približio Juventus lideru Interu

Posljednji susret dvadesetog kola Serie A odigran je u Torinu gdje je Juventus dočekao Sassuolo. U prvom ovosezonskom susretu Sassuolo je slavio na domaćem terenu rezultatom 4:2, a večeras se Juventus na krilima Dušana Vlahovića osvetio za taj poraz slavivši s 3:0.

Srpski napadač zabio je prva dva pogotka za Bianconere pa je njegov ukupni saldo iz ove sezone skočio na devet golova.

Prvi pogodak pao je već u 15. minuti. Vlahović je primirio loptu na vrhu šesnaesterca te ljevicom pogodio rašlje gostujućih vrata. U 37. minuti semafor je pokazivao 2:0 za Juve. Vlahović je prekrasno pogodio iz slobodnog udarca za svoj četvrti pogodak u posljednje četiri utakmice u prvenstvu.

Na samom kraju susreta, domaćin je povećao prednost na 3:0. Federico Chiesa postigao je svoj šesti ovosezonski pogodak. Juventus je ovom pobjedom stigao do šestog uzastopnog slavlja u svim natjecanjima te je smanjio zaostatak za Interom na samo dva boda.

Zanimljivo, posljednji poraz Juventusa bio je upravo navedeni protiv Sassuola u 5. kolu, 23. rujna prošle godine. Martin Erlić u sastavu gostiju odigrao je prvo poluvrijeme te zaradio žuti karton.